fbpx
burun ameliyatı fiyatı, dr. selçuk yüce, estetik cerrah

Burun Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Burun estetiğini iki başlıkta değerlendirmekte fayda var. Birincisi; burun, en önemli nefes alma organımız, dolayısıyla burun ameliyatı geçirmiş bir hastanın rahat nefes alması önemlidir. Aynı zamanda yüzdeki altın oranda da burun çok önemli yer teşkil eder. Ameliyat bu işlemin görünen kısmı ama tabi bir de işin maliyet kısmı var. Bu da yine bu yazıda burun ameliyatı fiyatı başlığı ile değineceğimiz bir konu olacak.

Burun ameliyatında nefes alamama probleminin çözümü

Burun görüntüsü ve nefes alma ne kadar iyi ise burun estetiği o kadar iyidir. Aynı seansta ikisinin de yapılması mümkündür.

Sonuç olarak doğal ve yüzünüze yakışan bir burnunuz olacak. Aynı zamanda nefes sorunu varsa artık bununda çözümlenmiş olduğunu hissedeceksiniz.

Burun ameliyatı öncesi

Burun ameliyatına karar vermeden önce iyi bir fizik muayene yapmak çok kıymetlidir. Estetik cerrah eşliğinde iyi bir muayene ve bilgi verilmesi anlamlı olacaktır.

Fizik muayeneye uygun olarak size nasıl bir burun şekline sahip olacağınız anlatacaktır. Bu süreçte daha önce yapılmış olan hasta  öncesi sonrası fotoğrafları üzerinden konuşmak çok değerlidir.

Burun estetiği ameliyatında en önemli nokta hasta ve hekimin aynı fikre sahip olmasıdır. Bu doğrultuda ameliyata karar vermek en uygun olanıdır.

Burun estetiği ameliyat süreci

Burun ameliyatı fiyatı operasyonu ameliyathane şartlarında ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ortalama 3 saat kadar sürmektedir.

Hasta ne zaman taburcu olur?

Her şey yolunda gitmesi sonrası bir aksilik olmaz ise ameliyat akşamı hastaneden taburcu olup evinize gidebilirsiniz.

Nadiren de olsa burun ameliyatında bir gece yatış gerekir.

Burun ameliyatı kimlere uygulanır?

Erkeklerde 18 yaşından sonra kadınlarda ise 17 yaşından sonra her hastaya uygulanabilir. Burada önemli olan parametre yüz gelişiminin tamamlanmış olması ve kişinin operasyonu anlayabilecek kişisel gelişimi tamamlamış olmasıdır.

Burun ameliyatında açık ve kapalı teknikler nasıl olmaktadır?

Burun ameliyatı fiyatı açık ve kapalı teknik burun estetiği olarak iki şekilde yapılmaktadır. Açık teknikte burun ucunda kolumella dediğimiz bölgede ters v veya basamak şeklinde minik bir iz kalır.

Bu iz zamanla görünmeyecek seviyeye gelir. Burada hedef hastanın fonksiyonel ve görüntü olarak güzel bir buruna sahip olmasıdır.

Kapalı teknik burun estetiği kesi yapılmadan ve  iz olmadan yapılır.

Burun estetiğinde kişisel yaklaşım olarak kapalı teknik tercih etmekteyim fakat nefes sorunu da var ise açık tekniğe de dönmek çok sık yaptığım bir yaklaşımdır.

Burun ameliyatı sonrası süreç

Hastalarıma önerim bir hafta bu işlem için ayırmaları gerektiğidir. Hastada ilk 3 gün göz altı ve burun çevresi hafif morarma normal ve kabul dilebilir bir durumdur.

Tüm ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum.

Sizi burun ameliyatı sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası burun ameliyatı fiyatını karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi burun ameliyatı fiyatını da karşılamamaktadır.

Burun ameliyat fiyatı

Burun ameliyatı fiyatı muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde burun estetiği ile ilgili hizmet vermektedir. Burun ameliyatı fiyatı için bize ulaşın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?