fbpx
Dr. Selçuk Yüce, estetik cerrah, erkekte meme oluşumu

Erkek Meme Oluşumu Ve Jinekomasti

Erkeklerde meme oluşumu bir rahatsızlıktır. Özellikle kilo alıp vermeler sonrası, çok nadir olsa da genetik yatkınlık sebebi ile özellikle göğüs bölgesinde meme altında yağ dokusu arzu edilenden daha fazla olur. Bazen de kullanılan ilaçlar sonucu bu durum ile karşılaştığımız olur.

Erkeklerde meme oluşumu

Hiçbir erkek meme dokusunun fazla olmasını istemez. Bu durum görsel sorun olmaktan çıkıp artık psikolojik problem şekline dönüşür. Tişört ,gömlek gibi ince kıyafetlerden görünmesinin yanı sıra kazak gibi kalın kıyafetlerden bile görünüp rahatsız etmeye başlar. Genelde hastalarımız özellik yaz aylarında büyük sorun yaşadıklarından bahseder. Tatil bile yapmak istemediklerini söyler. Fakat aslında jinekomasti ameliyatı gibi bir çözümü bulunmakta olup. Çok gözünde büyüttükleri kadar bir süreç değildir.

Jinekomasti ameliyatı

Ameliyat yaklaşık 2 saat sürmekte olup genel anestezi altında yapılır.

Erkeklerde meme oluşumu ameliyatı Jinekomasti sonrası süreç

Hastalarımız bu operasyon sonrasında aynı gün taburcu edilir. Bu ameliyattan sonra korse kullanımı gerekir. Özellikle göğüs bölgesine baskı uygulaması gereken basınçlı medikal korse kullanılır. Bu korseler  kıyafetten belli olmaz erkek atleti gibi görünür. Yaklaşık 1 ay kadar kullanılır.

Jinekomasti ameliyatı sonrası iş ve sosyal hayata geçiş

Erkeklerde meme oluşumu ameliyatı sonrası genelde 2 ya da 3 gün istirahat sonrası iş ve sosyal hayatlarına korse kullanım koşulu ile dönerler.

Sürekli spor yapan hatta ağır spor yapan hasta grubunda 2 ya da 4 hafta beklemek gerekir. Hemen ağırlık kaldırmamak gerekir. Dışarıdan hiç bir iz olmayıp , hiç ameliyat olmamış gibi duracaksınız kesinlikle. Fakat içeride sonuçta bir işlem gerçekleştirildiği için biraz beklemekte fayda var.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenmektedir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

Erkeklerde meme oluşumunun çözümü olan Jinekomasti ameliyatının iyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi jinekomasti (erkeklerde meme oluşumu) operasyonunda da karşılamamaktadır.

Erkeklerde meme oluşumu ameliyatı olan Jinekomasti fiyatları

Jinekomasti fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size detaylı bilgi ve ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi erkeklerde meme oluşumu ameliyatı net fiyatlandırması muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç nasıl olmaktadır?

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde erkeklerde meme oluşumuna jinekomasti ameliyatı ile çözüm sunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?