fbpx
en iyi estetik cerrah, dr. selçuk yüce

Estetik İşlemlerde Estetik Cerrah Seçiminin Önemi

Estetik denince akla yapay bir görünüş geldiği olmaktadır. Ama estetik olan, aslında doğal ve doğala en yakın görüntü demektir. Bazı özel istekler sonucu görsel olarak abartı görünüşler ortaya çıkar. Fakat bu hekimin dayatması veya estetik cerrahinin bunu yapıyor olmasından kaynaklı değildir. Bu  durum genelde hasta isteğinden kaynaklıdır.

Bu operasyonlarda hasta isteği mi yoksa cerrahın önerisi mi ameliyatın sürecini belirler?

Bu soruya şu şekilde cevap vermek gerekir. Hasta isteği biz estetik cerrahların ilk önem verdiği konu olmaktadır. Sonuçta hasta duyduğu rahatsızlık sonucu bize başvurmuştur. İlk önce hasta hangi bölgesinden rahatsız ise o bölge için ayrıntılı muayene yapılır. Daha sonra muayene sonucu ölçümler ve vücut yapısı hastanın isteği ile örtüşür ise istenilen ameliyat gerçekleştirilir. Fakat hastanın vücudu istenilen ameliyata uygun değil ise durum değişikliğine gidilmesi daha uygundur. Ameliyat sonucunun hastada istenilen görüntüyü yaratmayı bırakın daha zora sokacak bir durum oluşacak ise ameliyat iptali bile söz konusudur.

Sonuç olarak hasta isteği önceliğimiz ama muayene sonucu vücudun kaldırabileceği işlemler yapılması sağlık olarak daha büyük öncelik.

Estetik cerrah ve diğer bu tarz işlemeleri yapan hekimlerin farkı

Aslında bunu şöyle anlatmak lazım her bölümün kendi uzmanlık alanı var. Bizim ise uzmanlık alanımız tüm vücutta yapılan bu işlemleri ve mikro cerrahi operasyonları kapsar. Aklınıza gelebilecek tüm alanlar bizim uzmanlık eğitimimizde öğrendiğimiz ve çok fazla üzerinde ameliyat ve işlem yaparak geliştirdiğimiz alanlardır. Diğer hekim grubu ise bu işlemleri daha sonradan kurs yardımı ile öğrenmektedir. Sonuç olarak tecrübesine güvendiğiniz sürece sorun oluşturmaz. Fakat asıl sorun bu işlemlerin hiç işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılmasıdır. Hekimlik diploması olmayan kişilerin elinde yapılan işlemlerin sonuçları daha ağır olmaktadır. Bozulan bir bölgenin tedavisi hem daha zorlu hem de daha maliyetlidir.

Estetik ameliyat  mı ? yoksa estetik işlem mi?

Biz hekimlerin önerisi her zaman ilk etapta sorunu ameliyatsız çözmektir. O şekilde yapılması da daha etik ve uygundur. Fakat artık süreç işlemler ile kontrol edilemeyecek boyutta ise ameliyat daha uygun olmaktadır. Çünkü zaten ameliyat gerektiren bir işlem için dolgu ile yarar sağlamak hem maliyet olarak hem de süre olarak çok fazla uzamasına neden olur.

 

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde tüm estetik işlem ve ameliyatları ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?