fbpx
endoskopik yüz germe, facelifting

Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik yüz germe operasyonu, kişinin kızgın, üzgün veya yorgun görünmesine neden olan yatay çizgiler iyileştirilir.

Endoskopik yüz germe kalıcı mı?

Bu operasyon kalıcıdır. İp askılama (Fransız askısı) yöntemi ile yapılan uygulama medikal bir işlem olup belirli zaman aralıkları ile yenilenmesi gerekir. Fakat kaş kaldırma ameliyatı adı üzerinde genel anestezi ile yapılan bir operasyon olup ameliyathane ortamında yapılması uygundur. Bu sebeple sonuçları hem yüz güldürücü hem de kalıcıdır.

Badem göz estetiği ile endoskopik yüz germe arasındaki fark

Badem göz estetiğinde amaç gözün şeklini badem haline getirmektir. Bu işlemin lokal anestezi altında kısa bir sürede gerçekleştirilmesi mümkündür. Fakat bu işlemin zaman zaman yenilenmesi gereken durumlar oluştuğu görülmektedir. Badem göz estetiği için net kalıcıdır demek zor.

Endoskopik yüz germe ise alından itibaren yapılan bir işlemdir. Bu sebeple hem kaşın düşüklüğünü ortadan kaldırması hem de gözün şeklini yukarı çekmesi bakımından en sık tercih edilen yöntemdir. Sonuç olarak Endoskopik yüz germe içerisinde badem göz ve göz kapağı estetiği aynı anda yapılan bir operasyondur.

Endoskopik yüz germe yapılırken aynı anda hangi işlemlerde yapılır?

Endoskopik yüz germe yapılırken aynı anda aslında hem göz kapağı hem badem göz hem de yüz germe ameliyatı yapılmaktadır. Bu operasyonda amaç yüzün yukarı kaldırılması olduğu için tüm saydığımız işlemleri içermektedir.

İp askılama ile endoskopik yüz germe mi? yoksa ameliyat ile endoskopik yüz germe mi?

Yukarıda da belirtildiği gibi ip ile kaş kaldırma belirli aralıklar ile yenilenmesi gereken bir işlemdir. Daha çok medikal işlemler yapan hekimler tarafından rağbet gören bir uygulamadır. Endoskopik yüz germe ise sadece estetik cerrah tarafından yapılan adı üzerinde bir ameliyat olan ve sonuçları kalıcı olan bir operasyondur.

Bu bilgi doğrultusunda seçim tamamen kişiye bırakılır. Kişi operasyon geçirmek istemez ise ve ip ile askılama yöntemini seçerse bunu da yapmak mümkün. Fakat kalıcılık isteyen hastalarda önerimiz tabi ki endoskopik yüz germe olmaktadır.

Endoskopik yüz germe yaptırma ihtiyacı duyan hastaların ortak talepleri nelerdir?

Etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok kişinin gündeminde göz estetiği yaptırmak yer almaktadır. Son dönemde dünya çapında en çok tercih edilen göz estetiği uygulamalarından biri “cat eyes” dır.  Özellikle dünyaca ünlü model Bella Hadid’de görülen cat eyes modeli aynı zamanda “Bella eyes” olarak da anılıyor. Estetik dünyasında endoskopik yüz germe olarak da geçen bu işlemde, gözlerin yukarıya doğru bir çekikliğe kavuşması sağlanarak gözler badem biçiminde bir form kazanıyor ve göz kapaklarındaki düşüklüğün verdiği yorgun görünüm ortadan kaldırılıyor.

Endoskopik yüz germe tam olarak ne anlama gelir?

Çekici bakışlara sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biridir. Endoskopik yüz germe gözlerin daha çekik görünümlü olmasını sağlamak için yapılan bir estetik uygulamadır. Gözün dış hattı yukarı çekilerek daha belirgin bir kavis oluşturulur. Bu kavis gözün daha etkileyici görünmesini sağlar. Gözün çekik olması daha derin bir bakış katacağı için kişinin yüz ifadesi de olumlu anlamada değişir. Yüz daha çekici görünür.

Endoskopik yüz germe operasyon süreci

Endoskopik yüz germe operasyonunun yapılması için estetik cerrah  tarafından hastanın yüz ölçümleri alınarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenir. Hastanın beklentilerine göre çekiklik oranına doktor ile birlikte karar verilir. Cat eyes (Bella eyes) estetiği cerrahi bir operasyon olduğu için genel anestezi altında yapılması uygundur. Bu sayede hasta hiçbir acı hissetmez. Operasyon ortalama 2-3 saat sürmektedir.

Operasyon aşaması

İlk olarak, saçlı derinin olduğu kısımda ufak bir kesi açılır. Bu kesiden hastanın göz ve kaş şekline müdahale edilir. Bu şekilde gözün daha çekik bir görünüm kazanması sağlanır. Bu operasyon ile eş zamanlı olarak göz kapağı estetiği ve badem göz estetiği yapılması da mümkündür.

İşlem sonrası süreç

Endoskopik yüz germe sonrası ameliyat belirtilerinin çoğu yaklaşık 2-3 hafta içinde tamamen kaybolur. Küçük şişlikler ve morluklar olması normaldir. Bu şişlik ve morluklar makyaj ile bir süre gizlenmesi uygundur. 3 hafta sonra hayalinizdeki anlamlı ve çekici bakışlara kavuşulacağı için makyaj ile kamufle etme durumu ortadan kalkacaktır.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar kaş kaldırma ameliyatı ile ilgili her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Eğer ip askılama değil de cerrahi yöntem ile olacaksa, sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenecektir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

Endoskopik yüz germe fiyatları

Endoskopik yüz germe fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size şakak germe fiyatı ile ilgili ortalama fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Endoskopik Yüz Germe (Kaş Kaldırma) ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?