fbpx
Nasenkorrektur, Oberlidkorrektur, Unterlidkorrektur, Ohrenkorrektur, Facelifting

Nasenkorrektur

Nasenkorrektur iki başlıkta değerlendirmekte fayda var. Birincisi; burun, en önemli nefes alma organımız, dolayısıyla burun ameliyatı geçirmiş bir hastanın rahat nefes alması önemlidir. Aynı zamanda yüzdeki altın oranda da burun çok önemli yer teşkil eder.

Nasenkorrektur ile nefes alamama probleminin çözümü

Burun görüntüsü ve nefes alma ne kadar iyi ise burun estetiği o kadar iyidir. Aynı seansta ikisinin de yapılması mümkündür.

Sonuç olarak doğal ve yüzünüze yakışan bir burnunuz olacak. Aynı zamanda nefes sorunu varsa artık bununda çözümlenmiş olduğunu hissedeceksiniz.

Nasenkorrektur öncesi

Nasenkorrektur karar vermeden önce iyi bir fizik muayene yapmak çok kıymetlidir. Estetik cerrah eşliğinde iyi bir muayene ve bilgi verilmesi anlamlı olacaktır.

Fizik muayeneye uygun olarak size nasıl bir burun şekline sahip olacağınız anlatacaktır. Bu süreçte daha önce yapılmış olan hasta  öncesi sonrası fotoğrafları üzerinden konuşmak çok değerlidir.

Nasenkorrektur ameliyatında en önemli nokta hasta ve hekimin aynı fikre sahip olmasıdır. Bu doğrultuda ameliyata karar vermek en uygun olanıdır.

Nasenkorrekturameliyat süreci

Nasenkorrektur operasyonu ameliyathane şartlarında ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ortalama 2 saat kadar sürmektedir.

Hasta ne zaman taburcu olur?

Her şey yolunda gitmesi sonrası bir aksilik olmaz ise ameliyat akşamı hastaneden taburcu olup evinize gidebilirsiniz.

Nadiren de olsa burun ameliyatında bir gece yatış gerekir.

Nasenkorrektur kimlere uygulanır?

Erkeklerde 18 yaşından sonra kadınlarda ise 17 yaşından sonra her hastaya uygulanabilir. Burada önemli olan parametre yüz gelişiminin tamamlanmış olması ve kişinin operasyonu anlayabilecek kişisel gelişimi tamamlamış olmasıdır.

Nasenkorrektur açık ve kapalı teknikler nasıl olmaktadır?

Nasenkorrektur açık ve kapalı teknik olarak iki şekilde yapılmaktadır. Açık teknikte burun ucunda kolumella dediğimiz bölgede ters v veya basamak şeklinde minik bir iz kalır.

Bu iz zamanla görünmeyecek seviyeye gelir. Burada hedef hastanın fonksiyonel ve görüntü olarak güzel bir buruna sahip olmasıdır.

Kapalı teknik burun estetiği kesi yapılmadan ve  iz olmadan yapılır.

Burun estetiğinde kişisel yaklaşım olarak kapalı teknik tercih etmekteyim fakat nefes sorunu da var ise açık tekniğe de dönmek çok sık yaptığım bir yaklaşımdır.

Nasenkorrektur sonrası süreç

Hastalarıma önerim bir hafta bu işlem için ayırmaları gerektiğidir. Hastada ilk 3-5 gün göz altı ve burun çevresi hafif morarma normal ve kabul dilebilir bir durumdur.

Tüm ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum.

Sizi nasenkorrektur sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

Burun ameliyat fiyatı

Burun estetiği fiyatı muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Plastischer Chirurg Dr. Selcuk YÜCE bietet Dienstleistungen im Zusammenhang mit Nasenkorrektur, Ohrästhetik, Facelifting, Augenlidästhetik und Bichektomie an.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?