fbpx
rinoplasti, burun estetiği, Dr. Selçuk Yüce, burun ameliyatı

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Burun ameliyatı (Rinoplasti) Türkiye’de en çok yapılan operasyonlardan biridir. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak 2-3 saat arasında sürmektedir.

Burun ameliyatının (rinoplasti) yoğunlukla talep görme sebepleri

Rinoplasti (burun estetiği) operasyonunu iki sebeple yapıyoruz. Birincisi hastanın görsel olarak burun ile ilgili problemi oluyor. Bu problemler burun ucu düşüklüğü, kemerli olması, büyük ve kalın bir burnunun olması ve bunlarla birlikte nefes alma problemi de olabiliyor. Aynı ameliyatta iki problemi de çözebiliyoruz. Hem doğal yüzünüz ile uyumlu bir görüntü oluşturup hem de sağlıklı nefes almanızı sağlıyoruz.

Rinoplasti operasyonunda hedefimiz

Buradaki hedefimiz hem görsel olarak doğal, ameliyatlı olduğu belli olmayan, estetik görünümlü ve kişinin yüzüne uygun olan bir burun oluşturmak. İkinci olarak da hastanın, burunun asıl fonksiyonu olan rahat nefes almasını sağlamak.

Burun ameliyatı sonrası nasıl bir süreç sizi bekliyor?

Burun ameliyatı sonrasında eğer herhangi bir problem yoksa hastayı aynı gün taburcu edebiliyoruz. Ameliyatın durumuna göre 6-7 gün arasında burunda bir atel oluyor. Dolayısı ile hastalara bu zaman zarfında istirahat etmesini öneriyoruz. Sonrasında burundaki bantları ve atelleri çıkarıyoruz ve hasta sosyal hayatına dönebiliyor.

Burnunuzun tam şekil alması ne kadar sürede oluyor?

Burunun tam şekil alması yani oturması 3 ile 6 ay arasında bir süre alıyor. Bu sürede hastamızın sabırlı olması gerekmektedir. Sonuçta dışarıdan hiçbir şey belli olmasa bile burnunuzun içinde bir işlem geçirmiş olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Burun içindeki iyileşme daha devam ediyor.

Burun masajı önemli midir?

Rinoplasti (burun estetiği Ankara) operasyonundan sonra masajlama çok önemlidir. Fakat bunu doğru şekilde yapmak gerekir. Ameliyat sonrasında biz zaten bu konuda size bilgilendirici bir video ile yardımcı oluyoruz. Böylece nasıl yapılacağını bilerek yapıp iyileşme sürecine büyük katkıda bulunuyorsunuz.

Rinoplasti ameliyatlarında  hasta memnuniyet oranı nasıldır?

Hasta memnuniyetinin yüksek olduğu bir o kadar da zor olduğu ama sonuç odaklı gidersek bir o kadar da memnuniyet verici bir operasyondur. Nitekim bu sebeple de en çok yaptığımız ameliyattır. Sonuçta rinoplasti Ankara ameliyatı yüzünüzde büyük bir değişim yaratıyor ve nefes konusunda olumlu katkıları bulunuyor. Bu sebepler bu operasyona talebi çok arttırıyor.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da kliniğinde Burun Ameliyatı (Burun Estetiği) ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?