fbpx
İplik yüz germe (thread face lift), dr. selçuk yüce, plastıc surgery, estetik cerrah

İplik Yüz Germe (Thread Face Lift)

İplik yüz germe (thread face lift) , yüze ve boyuna daha sıkı, genç görünüm kazandırmak için yapılan bir işlemdir.

Bu yöntem, daha sağlıklı, daha sıkı bir cilt üretmek için ciltte kolajen üretimini uyararak çalışır. Ayrıca dikenli yapının yerleştirildiği dokuları mekanik olarak kaldırır.

İplik yüz germe (thread face lift) nerelere uygulanır?

Yüz yapılarının erken gevşemesini, gıdı bölgesi sarkmalarını, düşük kaşları, kepçe kulağın düzeltilmesini sağlar.

İplik yüz germe (thread face lift) kimlere uygulanır?

Yüzdeki kırışıklıkları ve erken gıdı görünümünü azaltmak isteyen hem erkekler hem de kadınlar için iplik yüz germe (thread face lift)  ile yüz gençleştirme işlemi faydalı olur. Bu prosedür aynı zamanda cildi nazikçe çektiği için sarkmış cilt görünümünü de azaltır.

İplik yüz germe (thread face lift) yönteminin ameliyattan farkı nedir?

Bu işlemde yüz germe ameliyatındaki gibi, kesi veya yara izi olmadan anında sonuç alınır. Daha sıkı bir cilt için doğal görünen sonuçlar istiyorsanız, iplik yüz germe (thread face lift) ile yüz gençleştirme sizin için doğru prosedür olur.

Yüz germe ameliyatı ve ip askı işleminin farkı

Yakın zamana kadar, gıdı ve sarkık yanaklar gibi yüzdeki cilt gevşekliğinden kaynaklanan sorunları çözmenin tek yolu yüz germe ameliyatıydı. Fakat günümüzde tıptaki gelişmeler ile lokal anestezi ile daha hızlı çözümlere ulaşılan yöntemler çıktı. Bunlardan birisi de iplik yüz germe işlemidir.

İplik yüz germe (thread face lift) tam olarak nedir?

Hastanın gevşek yüz derisini cerrahi olarak çıkarmak yerine, sadece bazı kısımlarının dikilerek yüzün yukarı kaldırılması işlemidir. Bu işlem, cildi hafifçe yukarı çekme ve dolayısıyla yüzü kaldırma ve sıkılaştırma etkisine sahiptir. Bu yöntem, cildi kaldırmak için ideal olmasının yanı sıra, yaşlanmayla başka bir şekilde savaşır. Vücudun “iyileşme tepkisini” tetikler.

Kolajeni uyarmak için ip askılama (Fransız askısı) yapmanın önemi

Kolajeni uyarmak amacıyla iplik yüz germe (thread face lift) yaptıran hastalar, ciltlerinin tonunda ve sıkılığında kademeli bir iyileşme fark eder. İpler yerindeyken, vücudun iyileşme tepkisi sürekli olarak aktive olur. Çünkü vücut dikiş atılan alanları “iyileştirmek” ve dikişleri atmak ister. Vücut, cilt altında bulunan herhangi bir yabancı nesneyi algıladığında bu şekilde tepki vermeye biyolojik olarak programlanmıştır. Neyse ki, bu işlem sırasında cilt altına yerleştirilen ipler çok küçük olduğu için hasta bunların hiçbirini hissetmez.

Yüz germe ameliyatı yerine ip askılama yaptırmanın avantajları nelerdir?

Birçok hasta için yüz germe yerine bu yöntemi yaptırmanın en büyük avantajı, iyileşme süresinin daha az sürmesidir. Yüz germe ameliyatı olan bir hasta genel anestezi alır. Fakat iplik yüz germe işlemi lokal anestezi altında gerçekleşmekte olup hasta aynı gün sosyal hayatına döner.

İp askılama sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bu hastaların iyileşme sırasında birkaç küçük önlem alması gerekir. Bu işlem yapıldıktan sonra 1 hafta kadar yüzünüzü temizlerken veya nemlendirici uygularken kuvvetli bir şekilde ovmamak önemli.

Bu işlem sonrası morarma, kızarıklık, ödem olur mu?

Fransız askısı işleminden sonra yara izi, şiddetli morarma, kanama veya diğer komplikasyon riskleri neredeyse yoktur. Nadir durumlarda, hastalar tahriş, enfeksiyon veya dikişlerinin cilt altında görünür hale gelmesiyle karşılaşabilir. Ancak bu meydana gelirse, dikişler kolayca alınabilir ve hastanın yüzü önceki durumuna geri döner.

İplik yüz germe (thread face lift) yönteminin tercih edilme nedeni nedir?

İp askılama (Fransız askısı) hastalarının bu prosedür için gerçekçi beklentileri sürdürmesi önemlidir. İp askılama yöntemi yüz güldürücü değişiklik meydana getirir. Yüzü birkaç milimetre yukarı kaldırır. Bu nedenle yüz germe ameliyatından daha incelikli ve doğal görünen bir sonuç yaratırlar.

İp askılama ve yüz germe ameliyatlarının yaş sınırları nasıldır?

İdeal ip germe adayı genellikle otuzlu yaşların sonu ile ellili yaşların başındadır.  55 yaş üstü hastaların çoğu yüz germe ameliyatından daha fazla fayda görecektir. Bununla birlikte, ip germe, tıbbi nedenlerle ameliyat olmaya uygun olmayan yaşlı hastalar için bir yüz germe alternatifi sağlar. Bu işlem lokal anestezi altında yapılabildiğinden, yaşa bağlı olarak ameliyat için uygun olmayan kişiler yaptırabilir. Olağanüstü bir sağlık sorununuz varsa, iple gerdirmenin sizin için uygun olup olmadığı konusunda doktorunuza danışmanız daha uygun olur.

SGK veya özel sağlık sigortası bu işlemleri karşılar mı?

Diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi  İplik yüz germe (thread face lift) işlemini de karşılamaz.

İplik yüz germe (thread face lift) fiyatı (Fransız askısı fiyatı)

İplik yüz germe (thread face lift) fiyatı yani Fransız askısı fiyatı muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi verecektir.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp işlemi yapmayabiliriz.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde yüz gençleştirme yöntemlerinden iplik yüz germe işlemini hastalarına uygulamaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?