fbpx
Dr. Selçuk Yüce, estetik cerrah, google

Türkiye’de Kadınlar En Çok Nerelerinden Rahatsız (Google)

Türkiye’de Kadınlar En Çok Nerelerinden Rahatsız (Google) sorusunun ayrıntılı cevabını verecek olursak. Ülkemizde spor ve beslenme olarak çok fazla çocukluktan gelen bir vücut yatırımına sahip değiliz. Yıllar geçip yaş aldıkça dikkat edilme farkındalığı olmazsa durum daha da zorlaşıyor. Özellikle gebelik durumlarından sonra vücudun kendini toplaması çok büyük sorun haline dönüyor. Bize genel olarak genç yaşta kadın hastalarımızdan burun estetiği,  orta yaş grubundan annelik estetiği, ileri yaş grubundan ise yüz germe ameliyatı başvurusu olmaktadır.

Burun estetiği (rinoplasti)

Burun ameliyatının en sık başvuru nedeni görüntü olmaktadır. Yüzünde altın oranı yakalamak isteyen herkesin istediği bir operasyondur. İşin içine nefes alamama sıkıntısı da giriyorsa zaten burun estetiği kaçınılmaz oluyor. Genç yaşlardan itibaren bu ameliyata talebin çok fazla olmasının sebebi kişinin hayatına bir an önce yeni görüntüsü ile devam etmek istemesidir. 18-19 yaşlarından itibaren yapılabilen bu operasyon daha erken yaşlarda yapılmamaktadır.

Annelik Estetiği (google)

Özellikle ileri yaşlarda, doğumlarda işin içine girince vücutta bozulmalar başlamaktadır. Anneliğin vermiş olduğu sorunlar ile uğraşırken bir de vücuttaki bu büyük değişim kadını mutsuz etmektedir. Doğumdan yaklaşık 1 sene sonra vücut kendini toparladığında bu ameliyatı konuşmak mümkün. Anne estetiği ya da annelik estetiği denilen bu ameliyatın içerisine meme dikleştirme, meme küçültme, liposuction, karın germe girer. Hasta isterse ve uygun ise hepsini planlamak mümkün. Eğer ihtiyaç yoksa sadece ihtiyacı olan operasyonları gerçekleştirmek mümkün. (google)

Yüz germe ameliyatı

İleri yaş grubunda yapılan başvurulardan en sık rastlanan operasyon ise yüz germe ameliyatıdır. Zamanla gevşeyen ve sarkan yüz derisi kadınları aynaya baktığında çok mutsuz etmektedir. Üst göz kapağı sarkması , göz altı torbaları, sarkan gıdı bölgesi, düşen yanaklar kişiyi rahatsız etmektedir. Bu durumun en etkili çözümü yüz germe ameliyatıdır. Bu operasyon kişiyi neredeyse 10 yaş daha genç göstermekte, sonuçları yüz güldürücü olmaktadır.

Genel anlamda bakıldığında her yaş grubunun ağırlıklı olduğu bir estetik ameliyat talebi olmaktadır. Fakat tabi ki her yaş grubuna şayet uygun ise kişinin istediği ameliyat planlaması yapılır. (google)

Tüm estetik işlem ve ameliyatlar için bize arama ya da web sitemizde yanda görünen whatsapp uygulaması üzerinden mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz. (google)

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE‘ nin Ankara’nın merkezi konumundaki kliniğine Google Maps ten ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?