fbpx
Dr. Selçuk Yüce, estetik cerrah, göğüs büyütme

Göğüs Büyütme (Meme Protezi)

Göğüs büyütme ameliyatının günümüzde en sık yapılma yöntemi ve altın standardı meme protezi ile büyütme operasyonudur.

Göğüs büyütme ameliyatında en çok sorulan sorular

En sık sorulan soru yaş parametresi olmaktadır. Vücut gelişimi 18 yaşına kadar devam eder. Herhangi bir ek hastalığı olmadığı taktirde, 18 yaşından sonra herkese meme protezi ile göğüs büyütme ameliyatı estetik cerrah tarafından yapılması mümkün. Bunun dışında meme protezi emzirmeye engel değildir. Süt kanallarına dokunulmadığı için ve bu kanallar zarar görmediğinden emzirmeye engel bir durum yoktur. Bir de protezler vücut içinde deforme olmaz. Çünkü kullanılan malzemeler çabuk deforme olacak şekilde değildir.

Protezin kalitesi ve ameliyat ücretlerindeki farkın sebebi

En önemli konu protezin kalitesi konusudur. Vücudunuzda ömür boyu taşıyacağınız bu implantların en iyisi olması biz cerrahlar için önemlidir. Ameliyat ücretlerinin değişkenlik göstermesinin en önemli sebebi bu protezlerin kaliteye göre ücretlendirmesinden kaynaklıdır.

Göğüs büyütme ameliyatında planlama nasıl yapılır?

Hastanın göbek deliği boyun arası görünecek şekilde  ayakta muayene yapılması gerekir. Göğüs hacmi, meme ucu uzunluğu gibi özel ölçümler önemlidir. Hasta ile konuşularak ne kadar büyüklükte protez istediğini tespit etmek yine önemli bir parametredir. Ardından doktor ve hasta; protezi seçer. Protezin çapı, büyüklüğü, şekli, projeksiyonuna hasta ile birlikte karar verilir. Çünkü ameliyat esnasında hastanın fikrinin alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Öncesinde karar vermek ameliyat sonucunun yüz güldürücü olmasını sağlar.

Ameliyat öncesi ilaç, sigara vs. kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Özellikle hastanın bir rahatsızlığı veya sürekli kullandığı ilaç varsa bu konuda mutlaka önceden bilgilendirmelidir. Sigara kullanımına gelecek olursak, sigaranın sağlığa zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ameliyattan 10-15 gün önce sigarayı bırakmak çok önem arz eder. Ameliyat süreci ve sonrasındaki iyileşme sürecini etkilemektedir. Hasta iyileştikten sonra isterse bu alışkanlığına devam edebilir pek tabi. Fakat ameliyat öncesi ve sonrası bırakması kendi sağlığı ve iyileşme süreci açısından çok önem arz etmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası süreç

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Planlamaya uygun kesiler yapılarak protez yerleştirilir. Göğüs büyütme ameliyatı yaklaşık 1 saat sürer. Tahmin edilenin aksine iyi bir protez konulma alanı açılması halinde aşırı ağrı olmadan aynı gün taburculuk mümkündür.

Ameliyat öncesi ve sonrası öneriler

35 yaşın üzerindeki hastalarımıza operasyon öncesi mamografi öneriyoruz. Operasyon sonrasındaki ilk 2 hafta ağır spor yasak. Ameliyat sonrasındaki 2. haftadan sonra hastanın; denize ve havuza girmesinde herhangi bir problem olmaz. Göğüs büyütme (meme protezi) ameliyatı sonrası göğsün tam şekil alması 2 ayı bulmaktadır.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenmektedir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi göğüs büyütme ( meme protezi ) operasyonunda da karşılamamaktadır.

Meme büyütme (meme protezi) ameliyat fiyatları

Göğüs büyütme ameliyat fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Göğüs Büyütme (meme protezi) ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?