fbpx
Estetik Cerrah, Dr. Selçuk Yüce, Bişektomi Estetiği

Diş Teli Olması Bişektomi Estetiği İçin Engel Midir?

Yanak estetiği, yanak inceltme yani bişektomi estetiği dediğimiz işlem yüzünün ovalliğinden şikayet edip altın orana uygun yüz orantısı isteyen bireylerin başvurduğu bir yöntemdir. Yan etkisi olmayan ve lokal anestezi ile kısa sürede yapılabilen bir operasyondur.

Diş teli ile bişektomi estetiği yapılır mı?

Hollywood yanağı da dediğimiz bu yöntem ağız içinden yaklaşık 1 cm lik kesiler açılarak yapılan bir işlemdir. Bu işlem ağız içinde gerçekleştiği için dişlerde tel olması doktoru zorlayabilir ama bu çok büyük bir problem oluşturmaz. Hasta açısından hiçbir zorluğu ya da sakıncası yoktur.

Bu operasyon nasıl yapılmaktadır?

Yanak inceltme estetiği lokal anestezi altında yaklaşık 20-40 dakika içerisinde gerçekleşir. Lokal anestezinin ya da yapılan işlemin hiçbir yan etkisi bulunmaz. Bişektomi estetiğinde yapılan işlem yanak içerisinde olduğu için hasta rutin hayatına devam eder.

Bişektomi estetiğinde dikişler ve diş teli arasında bir sıkıntı olur mu?

Yanak içerisinde olan bu dikişler çok küçük kesiler üzerine yapıldığı için diş telleri ile hiçbir bağlantısı yoktur. O yüzden sıkıntı oluşturmaz.

Diş teli ile yapılan yanak inceltme estetiği enfeksiyon riski oluşturur mu?

Diş teli olması ya da olmaması bu durumu değiştirmez. Temiz bakılmayan her ağızda zaten enfeksiyon riski vardır. Aksine diş teli olan bireyler ağız içi hijyenine daha fazla özen gösterdiği için böyle bir sorun ile karşılaşmak olası değil.

Bişektomi Estetiği işlemi kalıcı bir işlem midir?

Kesinlikle kalıcı bir işlemdir. Yağ yastıkçıklarının tekrar oluşması söz konusu değildir. Bu işlemi yaptırırken dikkatli olmakta fayda var. Bu operasyonu yapan kişiden ve alındığından emin olmak gerekir. Alınan yağ yastıkçıkları tekrar oluşmaz eğer alan kişiden ve alındığından eminseniz sorun olmaz.

Bişektomi estetiği sonrası yemek yeme ve içecek içme nasıl olmaktadır?

Çok ağrılı bir işlem olmadığı için işlemin yapıldığı gün daha sıvı ve ılık beslenme yapılması uygun olur. Sonraki günler hasta normal beslenme düzenine devam edebilir.

Hollywood yanağı (yanak estetiği) sonrası şişlik ya da morluk olur mu?

Her operasyonda olduğu gibi o bölge işlem göreceği için bir miktar ödem olacaktır. Fakat bu ödem birkaç  gün içerisinde normal şeklini alacaktır. Sık yapılan buz uygulaması çok fayda sağlamaktadır.

Bu işlem sonrası iz kalır mı?

Operasyon yanağın iç kısmında gerçekleştiği için yanakta iz olmamaktadır.

Yanak içinde olan dikişlerin alınması gerekir mi?

Dikişler eriyen dikiş olup iyileştikçe kendisi zamanla yok olacaktır.

Bişektomi estetiği sonrası elmacık kemikleri ön plana çıkar mı?

Yanak bölgesindeki yağlar alınınca yani yağ yastıkçıkları elmacık kemiği daha belirgin olacaktır. Fakat yapısal olarak elmacık kemiğiniz çıkık değil ise yüze dolgu uygulamaları ile daha belirgin hale getirebiliyoruz.

Bişektomi estetiği sonrası sigara kullanımı

Sağlıklı iyileşme için kullanılmamalıdır. Sigara kullanımı iyileşme sürecini geciktirmektedir. Hasta iyileştikten sonra bu alışkanlığına isterse devam eder.

SGK veya özel sağlık sigortası bişektomi estetiğini karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi yanak estetiği, yanak inceltme (bişektomi estetiği) operasyonunda da karşılamamakta.

Bişektomi ameliyat fiyatları

Bişektomi fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ayrıntılı bilgi ve  ortalama fiyat bilgisi vereceklerdir.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Bişektomi Estetiği ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?