fbpx
Estetik Cerrah, Dr. Selçuk Yüce, bişektomi ankara

Erkeklerde Bişektomi ( Yanak Estetiği )

Bişektomi Ankara, popüler olarak bilinen ismi ile hollywood yanağı ideal bir yüz görüntüsüne kavuşmak için sıklıkla başvurulan estetik bir işlemdir. Yüzünün oval görüntüsünden şikayet kadın ya da erkek fark etmez her hastaya yapılmaktadır.

Bişektomi (yanak inceltme) işlemini erkek hastaların yaptırma oranı nedir ?

Açık konuşmak gerekirse başvuran hasta sayısı yarı yarıya diyebiliriz. Çünkü günümüzde sadece ünlü kişiler değil herkes artık ekran önünde. Herkesin kendini bir şekilde ifade ettiği bir sosyal mecrası bulunmakta. Burada iyi görünmeyi istemek tabi kişisel hakkınız. O yüzden sürekli filtreler uygulamak ya da V şekli veren hileli makyajlar yapmak kişiyi yormaktadır. Kalıcı olması bişektomi işlemini daha cazip hale getirmektedir.

Erkek hastalarda bişektomi Ankara (yanak inceltme) kadınlara göre daha mı zor bir işlemdir?

Bu işlemde kadın ya da erkek olmasının bir farkı yoktur. Yanak içinde bulunan yağ yastıkçıklarını aldığımız bu işlem her iki cinsiyette de aynı şekilde uygulanmaktadır.

İşlem süreci nasıl olmaktadır?

Bişektomi Ankara (yanak inceltme) lokal anestezi altında 30-40 dakika aralığında sürmektedir. Bu işi en iyi bilen uzman grubu olan Estetik Cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde sonuçları yüz güldürücü olmaktadır.

Bişektomi Ankara (yanak inceltme) sonrasında dikişler ve iz durumu nasıl olmaktadır?

Bu operasyonda yanak içinde yaklaşık 1 cm’lik kesiler açılarak yağ yastıkçıkları alınmaktadır. O yüzden dışardan yapılan bir işlem olmadığı için doğal olarak iz durumu yaşanmamaktadır. Ağız içinden yanağa atılan dikişler ise eriyen dikiş olmaktadır. Bu dikişler yaklaşık 10 gün içinde eriyerek kaybolacaktır. Bazı durumlarda erimeyen dikiş olabiliyor. O da dert edilecek bir durum değil. Çünkü kontrol esnasında kalan dikiş olursa onu almamız birkaç saniyemizi almakta ve kesinlikle ağrı duymamaktasınız.

Hollywood yanağı (yanak inceltme) işlemi kalıcı bir işlem midir?

Bu işlem kalıcı bir işlemdir. Yağ yastıkçıklarının tekrar oluşması söz konusu değildir. Daha öncede belirttiğim gibi bunu yaptırırken dikkatli olmakta fayda var. Bu operasyonu yapan kişiden ve alındığından emin olmak lazım. Alınan yağ yastıkçıkları tekrar oluşamaz çünkü.

Bişektomi Ankara işleminde alınan yağlar farklı bir bölge için kullanılabilir mi?

Bişektomi Ankara (yanak inceltme) de alınan yağ miktarı ve yapısı tekrar işlemden geçirmeye uygun değildir. Bu sebeple farklı bir bölge için yağ enjeksiyonu yapmaya uygun değildir.

Erkek ya da kadın hasta için yanak inceltme fiyatlandırması farklı mıdır?

İşlem farklı olmadığı için tabi ki farklı bir fiyatlandırma yapılmamaktadır. Bişektomi fiyatlandırması muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarıma ulaştığınız takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Bişektomi ( yanak estetiği – hollywood yanağı ) ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?