• 9:00 - 18:00
  • Beştepe mahallesi Yaşam caddesi Neorama iş merkezi no:13/A (7. Kat) Ofis No:34 Yenimahalle/ANKARA

PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

Kişinin kendi kanının özel bir işlemden geçirilerek tedavi edilmek istenen bölgeye enjekte edilmesi prensibine dayanan PRP saç tedavisi de etkin olarak kullanılan bir yöntemdir. Saç ekimi sırasında yapılan PRP uygulaması, ekim işleminin ardından iyileşme sürecine ve saç büyümesine hız kazandırmayı hedefler. PRP Uygulaması ayrıca saç dökülmesini azaltır ve saç tellerini kalınlaştırır.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanmalıdır?
 

Saçları kalıtsal, çevresel ya da stres kaynaklı olarak dökülen zayıf, güçsüz saç tellerine sahip herkes PRP uygulaması için uygun bir adaydır.
 

PRP uygulaması kalıcı mıdır?
 

Saç tedavisinde PRP uygulamasının kalıcılığı 12 ile 18 ay arasındadır. İlerleyen zamanlarda işlemin tekrarlanması doğru olacaktır. Seanslar tekrarlandığı sürece PRP uygulamasının faydaları devam edecektir.
 

PRP Tedavisinin yan etkileri nelerdir?
 

PRP sıvısı hazırlanırken, hastaların kendilerinden alınan kan kullanılmakta, kanı zenginleştirirken herhangi bir kimyasal eklenmemektedir. Dolayısıyla PRP uygulamasının yan etkisi bulunmaz.
 

PRP tedavisinin avantajları nelerdir?
 

PRP tekniğinin uygulaması çok pratik ve güvenli olmasına rağmen, sonuçları uzun vadelidir. PRP uygulaması yeni kolajeni ortaya çıkarmasının yanında derinin yaşamsal fonksiyonlarını da destekler. Gücünü kaybetmiş ya da zayıflamış saçların kalıcı olmalarını sağlar. Saç ekimiyle birlikte kullanıldığında ise yara iyileşmesini hızlandırır ve saç köklerini saç üretmek için tetikler.
 PRP Saç Tedavisi
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin