• 9:00 - 18:00
  • Beştepe mahallesi Yaşam caddesi Neorama iş merkezi no:13/A (7. Kat) Ofis No:34 Yenimahalle/ANKARA

Annelik Estetiği (Mommy Makeover)

Annelik Estetiği (Mommy Makeover)

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Nedir? Neden Yapılır?

 

Hamilelik dönemi kadın için en kutsal ve en muhteşem dönemdir. Anne adayları gebeliğin vermiş olduğu heyecan ve mutluluğun yanı sıra zaman zaman değişen beden durumuna dair endişe yaşayabilmektedir. Bu dönem asla bir plastik cerrahın müdahale edeceği bir dönem değildir . Hatta gebelik sonrası da aynı şekilde hemen bir değişim beklemek uygun olmaz. Kadın vücudu nasıl yaklaşık 40 hafta gibi bir dönemde anne olmaya hazırlanıyor ise aynı şekilde doğumdan sonra da vücuda zaman tanımak dengesini bulmasını beklemek gerekmektedir.  Bu zaman zarfında anne sağlığı ,hatta emzirme süreci boyunca bebek sağlığı için de düzgün- düzenli beslenme ve yürüyüş şeklinde bir düzen oluşturulabilirse vücut dengesini daha kolay bulacaktır.

 

Annelik Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

 

Bu dönem kadın için zor bir dönemdir. Bedeninin eski halini özlemek, bir daha o görüntüye gelemeyeceğini düşünmek, sürekli ayna karşısında bedenini yargılamak çok sıkça duyduğumuz sitemlerdir. Benim her zaman erken dönem danışan hastalarıma söylediğim, anneliğinizin tadını çıkarın düzgün ve düzenli beslenin ,spor yapmaya çalışın eğer yapamıyorsanız da  yürüyüşler yapın ,verebildiğiniz kadar kiloyu verip hormonlarınız düzene girdikten sonra kalanlar için müdahale etmemizin daha doğru olacağıdır. Özellikle meme estetiği için emzirme döneminin bitmesini de beklemek en uygunudur.

 

Peki bu ameliyatlar nasıl planlanıyor ve süreç nasıl işliyor.

 

Yaklaşık 7-10 gün ağır işlerin yapılamayacağını bilerek işlerini planlayarak hastamız bize gelmeli. Annelik estetiği (mummy makeover) özellikle karın ve göğüs bölgesinin kaybedilen formunun kazanılması için yapılmaktadır. Gebelik döneminde hacim kazanan karın ve göğüs bölgesinde gebelik sonrasında elastikiyet kaybı ile sarkma olabiliyor ve karın bölgesinde yağlanma gibi durumların kalıcılığı gözlenebiliyor. Hastamızın durumuna göre liposuction (yağ alma) ,karın germe ,meme dikleştirme ,memeye yağ enjeksiyonu ile hacim kazandırma , meme protezi planlaması yapılarak kombine bir operasyon ile eski formuna en yakın forma kavuşmasını sağlıyoruz. Hastalarımız  operasyondan sonra 2 gün hastanede yatış ,sonraki 7-10 gün gibi bir süreçte evde dinlenme yaptıktan sonra normal hayatına artık yavaş yavaş dönebilmektedir. Vücudunuzun tam formunu alması yaklaşık 3 ay gibi bir süreyi almaktadır. Hep söylediğim gibi anneliğinizin keyfini çıkarın bu deformitelerin estetik ve plastik cerrahide mutlaka bir çözümü bulunmaktadır.Annelik Estetiği (Mommy Makeover)
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin