• 9:00 - 18:00
  • Beştepe mahallesi Yaşam caddesi Neorama iş merkezi no:13/A (7. Kat) Ofis No:34 Yenimahalle/ANKARA

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Ankara Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı kabaca meme küçültme ameliyatına benzer. Göğüs dikleştirme ameliyatı için de meme küçültmede kullanılan benzer teknikler kullanılır. Burada ki sorun memenin büyük olmasından ziyade sarkamaya uğramasıdır. Yaş, hormonal sebepler, gebelik, emzirme kilo verme, obezite cerrahisi sonrası kilo verme gibi sebeplerle kadınlarda göğüs dokusundan sarkma oluşur.

Sarkmayı evrelendirebiliriz. Kabaca göğüs ucu meme altı hizasının üzerinde olmalı ve tam karşıya değil hafif yukarı bakacak şekilde durmalıdır. Bunun dışındaki durumlara meme ptozu(sarkma) denir. Göğüste sarkma durumunda da göğüs dikleştirme operasyonu uygundur.

Bazı durumlarda kişinin sarkmaya ek olarak göğüs dokusunda ciddi kayıp da oluşur. Özellikle kilo verme sonrası sarkması oluşmuş hatalarda sık görülmektedir. Bu durumlarda meme dikleştirme ameliyatına meme protezi(silikon) ile dikleştirme yapmak da gerekmektedir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs dikleştirme ameliyatı ortalama 2-3 saat sürmektedir. Operasyon sonrası 1 gece yatış öneriyoruz. Operasyon sonrası meme ucundan aşağı doğru inen (vertikal) düz çizgi şeklinde iz olmaktadır. Operasyon sonrası 1. Haftada kontrole çağırıyoruz. Kontrol sonrası komplikasyon gelişmemesi durumunda hasta sosyal hayatına dönmektedir. Ankara göğüs ameliyatı sonrası dikiş almak gerekmez. Ağızdan alınan ağrı kesiciler ile tolere edilebilir bir ağrı ile hasta taburcu edilmektedir.


Meme Dikleştirme Ameliyatı
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin