• 9:00 - 18:00
  • Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi No: 13/A (7. Kat) No:34 Yenimahalle / ANKARA

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti)

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti)

Kepçe kulak Estetiği nedir?

Kepçe kulak estetiği gereken, Kepçe kulak veya belirgin kulak problemi, sıklıkla doğuştan gelen, yatkınlığı olan ( genelde anne ya da babada kepçe kulak deformitesi vardır) bir durumdur.

Kepçe kulak deformitesi doğuştan olması nedeni ile küçük yaşlardan itibaren akran zorbalığı (yaşıtları tarafından dalga geçme vs) gibi psikolojik sorunlar oluşturmaktadır. İlerleyen yaşlarda sürekli kulağını saklama gibi defansif koruyucu hareketler ve davranışlara devam etmektedir.

Kepçe kulak deformitesinin çözümü kepçe kulak ameliyatı yaparak dış kulak sisteminin olması gereken anatomik pozisyonuna getirilmesidir.

 

 

 

Kepçe Kulak Estetiği Ankara

 

Ankara Kepçe kulak estetiği problemi ile bana gelen hastalarıma kepçe kulak ameliyatı öncesi muayene ve planlama yapıyorum . Ayna karşısında kulak görünümü nasıl olacak hastalarıma gösteriyorum .

İzin veren hastalarımın daha önce yapılmış olan öncesi sonrası fotoğraflarını gösteriyorum.

Bu inceleme ve planlama sonrası hastam ile birlikte ne kadar düzeltme yapacağımıza karar veriyoruz. Düzeltme miktarı konusunda hastalarımı doğal, ameliyat olduğu anlaşılmayacak şekilde bir seviyede oluşması konusunda yönlendirme yapıyorum.

Ankara Kepçe kulak estetiği yaklaşık 45dk-1.5 saat arası bir sürede yapılan , çok zor olmayan , hasta memnuniyetinin yüksek olduğu ,yüksek oranda anestezi gerektirmeden yapılabilen ve ömür boyu bir daha uğraştırmayacak bir ameliyat olup sıklıkla yaptığım ve önerdiğim bir cerrahi işlemdir.

Kepçe kulak estetiği çok eski yıllardan beri yapılan, en eski estetik ameliyatlardandır. Bu nedenle sonuçları yüz güldürücü ve kalıcıdır.

 

Kepçe kulak estetiği ne zaman yapılmalıdır?

 

Kepçe kulak estetiği için tespit edilmiş pek çok teknik olup her plastik cerrah kendini güvende ve rahat hissedeceği bir teknik kullanmaktadır. Ben sıklıkla hastalarımda kalıcı olan ve bir daha hastamda sıkıntı oluşturmayacak tekniği tercih ediyorum.

Kulak kabaca üst orta ve alt (yani kulak memesi) olarak 3 bölgeden kepçeleşir. Hastanın kepçe durumuna göre ameliyatımı modifiye ediyorum.

Sonuçta her hastanın kulak yapısı yüzüne göre farklılık göstermekte olup her hasta özelinde kepçe kulak estetiği tekniğinde küçük modifikasyonlar göstermekteyim.6-7 yaşlarından itibaren her yaşta yapılabilmektedir.

 

Kepçe kulak nedenleri?

 

Kulağın kepçe olmasının nedeni doğuştan gelir. Her bireyin kulak yapısı ve kulak-kafa-yüz oranı farklıdır. Dolayısı ile her hasta için ameliyat tekniği modifiye edilmelidir. Bazı hasta için kulağın üst kısmı çok yatırılması gerekirken, bir başka hasta için alt kısım ya da kulak memesi daha öncelikli bir sorun olup daha çok düzeltme gerekmektedir.

 

Çocuklarda kepçe kulak estetiği?

 

Kepçe kulak estetiği 4 yaşından önce yapılmaz. Kulak gelişimi kız ya da erkek fark etmeksizin 4 yaşında tamamlanır. Bu nedenle ameliyatı genelde 6 yaş ve sonrasında önermekteyim.

6 yaşını doldurmuş her birey kepçe kulak estetiği olabilir.

Bu ameliyat genelde sosyal bir sıkıntı nedeniyle yapıldığı için çevre ya da okul değişimi zamanlarında ameliyat olmak daha iyidir. Örneğin ilkokula başlarken, üniversiteye başlarken, yeni bir şehre taşınırken gibi…

 

Kepçe kulak estetiği erişkinlerde de yapılabilir mi?

 

Ankara Kepçe kulak estetiği sıklıkla bölgesel (lokal) anestezi ile yapılabilen, konforlu bir ameliyattır. Yetişkinlerde de çok sık uyguladığımız bir yöntemdir.

Ben genelde hastalarımla konuşarak ameliyatı lokal anestezi altında yapıyorum.

Fakat 14-16 yaş ve altı hastalarım için genel anestezi daha sağlıklı olmaktadır.

 

Kepçe kulak estetiği iyileşme süresi?

 

Kepçe kulak estetiği ağrılı bir ameliyat değildir. Ameliyat öncesi yapılan sakinleştirici ve bölgesel uyuşturma ağrısız sakin bir ameliyat sağlar. Hasta ameliyat sırasında bilinci tamamen açık ve uyanıktır ki bu sayede ameliyat sonuçlandırıldığında hasta ayna ile kulağının son haline bakabiliyor ki bunu bende çok seviyorum, çünkü hasta hemen operasyon içerisinde fikrini beyan edebiliyor ve hemen küçük değişiklikler yapabiliyorum.

Ameliyat sonrası 4 gün kadar kapalı kalıyor. Sizin evde pansuman yapmanıza gerek olmuyor. 4 ya da 5. Günü pansumanlarınızı açıyoruz. (şehir dışı ve ülke dışı hastalar kolay bir işlem olduğu için herhangi bir sağlık kuruluşunda ve hatta kendileri bile açabilirler.)

İlk pansumanı açtığımız kulak biraz ödemli ve hafif mor olabilir, tedirgin olmuyoruz. Bu çok normal bir durum.

Size reçete etmiş oluğum kremi bitene kadar kulak önü ve arkasına sürüyoruz ki ödemi hızlıca yok etsin.

Bundan sonraki süreçte gündüzleri artık kapatmak zorunda değilsiniz, açık tutabilirsiniz ama 2 hafta boyunca geceleri yatarken kapatmak gerekmektedir.

Kepçe kulak estetiği sonrası yatış şekliniz; ilk 4 gün kulak üzerine çok yatmamaya çalışın, fakat aşk pansumanı açma sonrasında kucağınızın üzerine yatabilirsiniz.

Sonrasında artık çok koruyucu olmaya gerek yok, hiç ameliyat olmamış gibi normal hayata dönebilirsiniz.

 

Kulağım tekrar kepçeleşir mi?

 

Kepçe kulak estetiği garanti ve kesin sonuç veren ameliyatlardır. Yani bu ameliyattan sona ömür boyu sıkıntısız bir şekilde fakat %1-3 gibi açılma riski vardır. Bu duruma yakalanır isek ek bir ödeme vs. yapmadan düzeltmenizi gerçekleştiriyorum.

(Burada anti parantez önemli bir ayrıntıdan bahsetmek isterim: Yüksek Enerjili Travmalar, trafik kazası gibi, darp gibi,

Böyle durumlar sonrası çok nadir de olsa kulakta açılma görülen hastalar olmuştur fakat bu durumda dahi telaş etmenize gerek yok tekrar operasyon geçirip kulağınızı düzeltilebilir.)

 

Kulağım ve/veya kulak memem çok büyük ve küçültmek istiyorum!

 

Büyük kulak şikâyeti çok sık kepçe kulak ile birlikte bahsedilen bir durumdur. Kulağımızın uzunluğu yaklaşık 6-7 cm kadardır. Burun uzunluğu ile aynı orandadır. Genelde kepçe kulak var iken hastalar kulağının da büyük olduğunu zannederler. Kulağın kepçeliği düzelince kulak da artık gözünüze büyük gelmeyecektir. Fakat muayenede büyük ya da uzun kulak olduğunu tespit eder isek aynı seansta ameliyatı gerçekleştirmek mümkün.

Bazen de kulak memesi olması gerekenden daha büyük ve sarkık olabiliyor. Kulak memesini de özel bir teknik ile iz bırakmadan ve ameliyat olduğunuz belli olmadan küçültebiliyorum.

 

Kepçe kulak estetiği sonrası iz kalır mı?

 

Benim sıklıkla uyguladığım ve en kalıcı olan teknikte kulağın kafa ile birleştiği yerde yaklaşık 2 cm lik bir iz oluyor fakat bu iz siz birine göstermedikçe belli olması mümkün değil.

 

Kepçe kulak estetiği fiyatları 2021

 

Biz Estetik cerrahlar sanılanın aksine, bir sıkıntının çözümü için ameliyat etmeyi çok da kolay önermeyiz. Eğer var ise ameliyatsız çözüm tekniklerini tercih etmeye çalışırız. Fakat kepçe kulak estetiği, bizim kolayca önerdiğimiz, hasta memnuniyetinin yüksek olduğu, ameliyat sonrası sürecin rahat geçtiği ameliyatlardandır. Kepçe kulak estetiği fiyatı 2021 konusunda bize ulaşmanız halinde sizi bilgilendirmemiz daha sağlıklı olacaktır.


 Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti),ankara liposuction,ankara meme büyütme,ankara karın germe,ankara kepçe kulak estetiği
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin