• 9:00 - 18:00
  • Beştepe mahallesi Yaşam caddesi Neorama iş merkezi no:13/A (7. Kat) Ofis No:34 Yenimahalle/ANKARA

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Ankara

Göz ve çevresi yüz estetiğinin odak noktalarından biridir. Göz kapağı estetiği, göz çevresi kırışıklığını, gözaltı torbalarını göz kapağı sarkmasını düzeltmek adına yaptığımız cerrahi bir prosedürdür. Göz kapağı ameliyatı, alt ve üst göz kapağı için ayrı ayrı uygulanabilen bir estetik işlemdir.

Göz Kapağı Estetiği İşlemlerinde Amaç Nedir?

Bu işlemlerde amacımız hastamızın beklentilerini açıklaması ve fizik muayenesi sonrası göz kapağı sarkmasını düzeltmek kırışıklık tedavisi sağlamak, göz torbaları oluşmuş ise torbaları çıkarmak değil tekrar doğru anatomik pozisyonuna getirmektir. Tabi ki her hastaya tüm işlemleri yamıyoruz. Hastamızın durumuna göre işlem planımız da değişmektedir.

Göz Estetiği Cerrahi Bir İşlem Midir?

Göz kapağı uygulamaları minimal cerrahi bir işlemdir. Cerrahi uygulama kolay, hastamızı uyutmaya gerek olmadan, lokal anestezi altında yapılan işlemlerdir. İşlem ortalama 30-45 dk sürmektedir. İhtiyaç halinde göz kapağı cerrahisine alın germe, yüz germe, gözaltı ışık dolgusu, dolgu uygulamaları, gençlik aşısı, PRP uygulaması ile kombine ederek daha iyi sonuç alabiliriz.

Göz Kapağı Operasyonu Sonrası

Ameliyat sonrası genellikle konforlu bir dönemdir. Dikişlerin üzeri ince bantlar ile kapatılır. Görme problemi yaşanmaz. İlk 24 saat soğuk uygulama çok değerlidir. Göz etrafında şişlik ve morarma olabilir. Gözlerde kuruluk, yanma hissi, görme bulanıklığı olursa tedirgin olmaya gerek yoktur. İyileşme belirtisidir. Gözyaşı artabilir, gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir. Hasta ilk günlerde gözünü tam olarak kapatamayabilir. Bu bir komplikasyon değil operasyonun gerekliliğidir, bir hafta içinde kendiliğinden geçer. Dikişler alınmaz.


Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin