• 9:00 - 18:00
  • Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi No: 13/A (7. Kat) No:34 Yenimahalle / ANKARA

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde genellikle estetik kaygılarla yapılan yüz germe operasyonlarını sadece kadınların tercih ettiği gerçeğinden söz edemeyiz. Çağımız erkekleri arasında da oldukça popüler olan yüz germe işlemleri daha çok belli bir yaştan sonra cildi rahatlatmak ve yüzdeki sarkmaları gidermek için tercih edilmektedir. 

Yüz germe işlemleri için bir yaş kısıtlamasından bahsetmek doğru olmaz çünkü kişinin kendi yüzünü yaşlanmış hissetmesi ve muayene sonucunda yüzün dinamiklerini kaybettiğini tespit etmesi yeterlidir. Günümüzde oldukça popüler hale gelen obezite ameliyatından sonra hastalar çok fazla kilo vermekte ve ciltte gelişen sarkık cilt, zayıf ve fit bir görünüme sahip olan bireyleri rahatsız etmektedir.
 

Yüz Germe Ameliyatı Operasyonu
 

Yüz germe bandı ve yüz germe için ameliyatsız ve enjeksiyon işlemleri dışında cerrahi yüz germe de mümkündür. Zorunluluk ve/veya estetik memnuniyetsizlik nedeniyle başvuran kişi ve ciltte gevşeme, sarkma gibi deformasyonlar uzman hekim tarafından yapılan muayene sonucunda tespit edilirse yüz germe ameliyatı ile bu sorunların giderilmesi zor değildir.

Gelişen teknoloji ile birlikte hem bu tür operasyonların maliyeti hem de operasyon ve operasyon sonrası sürecin hızlanması bu yöndeki tercihleri artırmaktadır. Ameliyat planlanırken öncelikle hastanın gençlik fotoğraflarına bakılarak yaşlanmanın nasıl gerçekleştiği, yüzde nerede ve ne yönde deformasyon olduğu belirlenir.
 

Yüz Germe Ameliyatı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler
 

Yüz germe ameliyatı ile sadece cildin gerildiğine dair yaygın bir inanış vardır. Ancak bu doğru değil. Cilt üzerinde yapılan kesi ile cilt altındaki bağ dokularına, mimik kaslarına ve gevşemiş dokulara müdahale edilir. Deri altında bulunan derin dokulara yapılan dokunuşlar ile gevşek ve sarkık noktalar normal bir yüzde olması gereken yerlere taşınır. Var olan rahatsızlıklar giderilir.
 

Yüz germe ameliyatı hakkında aklımıza ilk gelen temel sorulardan biri ise ameliyat sonrası iz kalma durumudur.
Yüz germe ameliyatı endoskopik yöntemlerde 1 ila 2 milimetrelik küçük kesilerle yapıldığından ve saçta kaldığından herhangi bir iz oluşmaz. Bu kesiler klasik yöntemlerde kulağın önünde ve arkasında yer aldığından ve yüzün doğal çizgileri aralarına yerleştirildiğinden zamanla iyileşir ve görünmez hale gelir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Hemen Bize Ulaşın...