• 9:00 - 18:00
  • Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi No: 13/A (7. Kat) No:34 Yenimahalle / ANKARA

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar

Estetik ameliyatlar son zamanlarda revaçta. Estetik ameliyatlar günümüzde basit, hızlı ve pratik bir şekil de yapıldığından bu ameliyatlara talepte artmıştır. Doğuştan gelen kusurlar, çirkin görünüme sahip oldukları için kişiler bu estetik ameliyat türlerine yönelmiş durumdadır. Ülkemizde ise estetik ameliyatı en çok tercih eden bireyler  kadınlar olarak bilinir. Erkekler ise bazı estetik türlerine önem vermektedir. Ve hatta kadınlardan daha çok ilgi göstermektedir.
 

Erkekler kulak yapılarını beğenmediğinden estetik ameliyatı tercih ediyorlardır. Bunun yanı sıra estetik ameliyatın yapılma zamanı, başlama zamanı ise erken yaşlara kadar inmiştir. Özellikle 18-20 yaş arasındaki grubun, estetik olma oranları geçtiğimiz yıllara nazaran çok artmış durumdadır. Bu ameliyat türleri yaşı çok ilerlemiş kadınlar tarafından da çok tercih edilir. Sarkan göğüsler, kırışan yüzler, büyüyen kulak ve burunlar estetiğe başvurmaya yönlendiriyor. Özellikle bazı estetik ameliyatları günümüzde daha çok tercih edildiği bilinmektedir. 
 

En popüler ikinci estetik türü ise kadın  memesi estetikleri oluyor. Göğüslerin küçültülmesi ya da büyütülmesi işlemi ise bu konuda en çok tercih edilen işlemdir. Genellikle göğüslerin toparlanması ve küçültülmesi için kullanılır. 
 

Burun estetiği ameliyatları, doğuştan gelen burun yapısını beğenmeme ya da burunda olan herhangi bir sorun nedeniyle burnun yapısının güzelleştirmek için yapılan estetik ameliyat türüdür. 
 

Vücudun istenilen şekilde istenilen ölçü de toparlanmasını sağlayan bu uygulamalar kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik ameliyat türü uygulamadır. 
 

Bu ameliyat türlerinden sonra ise karın germe ameliyatı onemli bir yer tutar. En çok tercih edilen türler arasında geliyor. 
 

Doğuştan gelen bozuklukların çözülmesi amacıyla kullanılan kulak estetiği, en çok kullanılan, tercih edilen 5. Ameliyat arasında Yer alıyor. 
 

Popüler olan diğer uygulamalar arasında ise göz kapağı estetiği geliyor. Genel olarak düşük göz kapakları kusurları gibi sorunlar, bu estetik ameliyat türüyle çözülebiliyor. 
 

Kalçalar için yapılan estetik türü ise, diğer popüler estetik türleri arasında sayılır. 
 

 

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Hemen Bize Ulaşın...