• 9:00 - 18:00
  • Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi No: 13/A (7. Kat) No:34 Yenimahalle / ANKARA

Meme Büyütme ve Küçültme Ameliyatları

Meme Büyütme ve Küçültme Ameliyatları

 

Meme Büyütme ve Küçültme Nasıl Yapılır?

 

Memeler kadınların cinsiyetini simgelediği en önemli organlardan biridir. Bazı kadınlarda genetik faktörler, kalıtsal hastalıklar gibi çeşitli nedenlerden gelişmeyip yeterli boyut ve ölçülere gelmezler. Ya da tam tersi olarak olması gerekenden daha büyük ebatlara gelebilirler. Estetik olarak rahatsızlık veren bu durum müdahale edilmediğinde zamanla kadınları psikolojik olarak etkilemektedir.

Her geçen gün ilerleyen tıp biliminde artık göğüsler kısa zamanda ve daha ağrısız, sorunsuz şekilde istenilen boyutlara gelmektedir. Memelerini büyütmek isteyen ve daha dolgun, çekici görünmesini isteyen ve çok büyük olan göğüsleri istenilen boyuta getirmek isteyen kadınların memeleri için tercih edilen birbirinden farklı estetik operasyon çeşitleri bulunuyor.

 

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Göğüsleri çok küçük olan kadınların tercih ettiği göğüs büyültme operasyonu farklı yöntemler ile yapılmasının yanı sıra en çok bilinen yöntemi silikondur. Meme derisinin altına yerleştirilen silikon ile kısa zamanda göğüsler olduğundan daha büyük gösterir. Meme büyütme operasyonlarında silikon genellikle göğsün alt kısmına atılan kesinin açıldığı kısma konur. Meme silikonları doku ile uyumludur. Yan etkisi bulunmaz ve göğüslerde sarkma oluşmaz.

Operasyondan yaklaşık 3 hafta sonra spor aktivitelerine başlanabilir ve yapılan işlemden sonra göğüslere günde10 dk masaj yapmak silikonların göğüslere tam olarak oturmasını ve atılan kesinin tamamen iyileşmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca yapılan masaj sayesinde göğüslerin sıkılaşma oranı artacaktır.

 

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

 

Meme Küçültme operasyonu ise göğüsleri olması gereken boyutlardan daha büyük olan göğüslere uygulanır. Estetik olarak rahatsız bir görünüm veren, kıyafet seçiminde sorun oluşturan ve zamanla sırt ve bel ağrılarına neden olan büyük göğüslü kadınlar belli bir yaştan sonra göğüslerini küçültmek isteyebiliyor.

Meme büyütme operasyonu kadar basit olan bu işlem kısa sürede yapılıp hastanın en kısa zamanda günlük yaşantısına dönmesini sağlıyor. Meme küçültme operasyonu, meme içerisinde ki yağ dokusunun alınması ile gerçekleşiyor. Genel anestezi ile yapılan bu işlem, hastanın 1,2 hafta içerisinde iyileşme süreci ile son bulur. Hastalar yaklaşık bir haftalık istirahatin ardından, gerektiğinde doktorun verdiği ağrı kesicileri kullanabilir ve günlük yaşamına dönebilir.

Meme Büyütme ve Küçültme Ameliyatları
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Hemen Bize Ulaşın...