• 9:00 - 18:00
  • Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi No: 13/A (7. Kat) No:34 Yenimahalle / ANKARA

Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

Liposuction (yağ aldırma) vücudun çeşitli yerlerinde ki giderilemeyen fazla yağlardan kurtulmak için yapılan bir operasyondur. Liposuction genellikle bölgesel zayıflama yöntemleri ile zayıflayamayan, inatçı yağlanmalara sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir. Liposuction cerrahi bir operasyondur ve yaptırmadan önce mutlaka bir uzman görüşü almak gerekmektedir. Liposuction zayıflamak için kullanılan bir yöntem değildir. Zayıflamaktan ziyade vücut hatlarını kusursuzlaştıran, bölgesel olarak incelmenizi sağlayan bir yöntemdir.

Liposuction Operasyonundan Kimler Yararlanabilir ?

Liposuction işlemi erkeklere ve kadınlara uygulanabilen bir cerrahi operasyondur. Uygulamanın en fazla yapıldığı bölgeler genellikle bel çevresi, meme, kalçalar, boyun, uyluk, iç, dış yan karın ve göbektir. 

Liposuction operasyonundan kimler yararlanabilir? 

Yağ aldırma işlemi, herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Ama diyabet, kalp hastalığı gibi sağlık problemleri olan kişilere uygulama kararı doktorunuzun uygun gördüğü testler ve karar sonucu uygun görülecektir.

Hamile veya yeni doğum yapmış kişiler için uygun bir cerrahi işlem değildir. Eğer inatçı yağlanmalar dışında bir kilo sorunu yaşıyorsanız, ilk aşamada kontrollü bir diyet ve buna ek olarak spor yaparak kilolarınızdan kurtulmanız gerekmektedir.  Eğer diyet ve spor sonrasında vücudunuzda yağ kaybı gerçekleşmeyen bölgeler varsa bu bölgelerdeki fazlalıklar için bu cerrahi işleme başvurmanız daha uygun olacaktır.

Liposuction Operasyonu Nasıl Yapılır?

Diyetle ve sporla kilo verilmesine rağmen ne yapılırsa yapılsın olduğu yeri terk etmemeye kararlı dirençli yağ hücrelerinin alınma operasyonu, güzel görünmek isteyen her kadının sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir.  Liposuction operasyonu nasıl yapılır diye araştıranlar için şu şekilde açıklanabilir.  Liposuction operasyonu genellikle farklı metodlarla likit hale getirilen yağ dokularının 1-2 mm'lik kesilerin içerisinden, 2-6 mm çapındaki uzun ve ince tüpler kullanılmaktadır. Bu tüplerin bağlandığı vakum cihazı vücudun üzerinde hareket ettirilerek vücuttaki istenmeyen dirençli yağ hücrelerinin emilmesi sağlanır.

Liposuction Operasyonu Sonrası 

Liposuction operasyonunda genel anestezinin yanı sıra lokal anestezi de uygulanabilmektedir. Liposuction operasyonu sonrası İyileşmenin hızlı bir şekilde gerçekleşebilmesi için bol bol hareket etmek ciddi önem taşımaktadır. Ameliyat sonrasında ortalama 3-4 gün süren ağrılar yaşanmaktadır. Ortalama 1 hafta sonra dikişler alınabilir. Takip eden 3 hafta boyunca liposuction korsesi kullanılması gerekir.

Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Hemen Bize Ulaşın...